Proč podpořit Linku bezpečí?

NAŠE POMOC JE NEZASTUPITELNÁ

Jsme jediná celostátní dětská krizová linka,
která bezplatně a nonstop řeší s dětmi
obtížné situace i každodenní starosti.

DOKÁŽEME PŘEDCHÁZET KATASTROFÁM

Nasloucháme všem starostem dětí a bereme
je vážně, svými slovy i zprostředkováním pomoci
zachraňujeme i životy dětí.

KAŽDÉ DÍTĚ POTŘEBUJE BEZPEČÍ

Za dobu našeho fungování jsme přijali více jak 10 milionů hovorů, další děti ale se svým problémem stále čekají na lince…

Tvořte s námi šťastnější dětské příběhy! Děkujeme.

Po čase už nešlo jen o posmívání - kluci mu začali brát svačiny, pak i peníze, a udělali si z něj otloukánka. Chlapec na to upozornil třídního učitele, ale ten mu nevěřil. Celá třída tvrdila, že on si při praní začal a učitel uvěřil většině. Pochopení nenašel chlapec ani doma - otec vybouchl, že není žádný chlap, když se nechá. Tak už raději nikomu nic neříkal. Ale před měsícem se stalo něco, co ho donutilo nakonec zavolat na Linku bezpečí. Kluci ze třídy ho zavřeli mezi dvojité okno, pral se s nimi, ale jich bylo víc. Neměl šanci se ubránit.  Nakonec z okna vypadl. Chlapec si na pád nepamatuje, probral se až v nemocnici. Má zlomené obě nohy a je celý potlučený. Mimo další vyšetření, která ho ještě čekají, má jít také na psychiatrii kvůli pokusu o sebevraždu – celá třída tvrdí, že si stoupl na okno a se slovy, že už takhle dál nemůže, skočil. Nikdo neřekl ani ťuk o tom, jak to bylo doopravdy a čemu byl čtyři roky vystaven. Na Linku bezpečí se hoch obrací z nemocnice. Má strach, že mu opět nikdo neuvěří, ale zároveň má ještě větší strach z toho, že z něj neprávem udělají blázna. Teprve to ho přimělo zavolat na Linku bezpečí. Chlapec byl v průběhu celého rozhovoru velmi rozrušený a často plakal. Po konzultaci získal odvahu svěřit se lékařům v nemocnici, a poté se věci konečně daly do pohybu.

Bojím se domů

Je deštivý podvečer a na Linku bezpečí se obrací čtrnáctiletá Jitka s tím, že je v parku a bojí se jít domů. Její máma přišla o práci, a tak se kvůli těžké finanční situaci přestěhovaly zpátky k nevlastnímu otci, který je alkoholik. Když se napije, ponižuje obě dvě, nadává jim a vyhrožuje zmlácením, párkrát už ji i uhodil. Matka je z toho nešťastná, ale někdy pije s ním. Teď je máma na dva dny pryč a dívka zůstala sama doma s nevlastním tátou, který už je hodně opilý. Odpoledne ji po návratu ze školy zfackoval za neumyté nádobí, a pak se dobýval do jejího pokoje, kam se zamkla. Jitka má z nevlastního otce hrůzu, ale neví, kam jinam jít a už jí začíná být v parku zima. Vlastní táta rodinu opustil, ve městě skoro nikoho nezná. Když mluví o tom, co dělat dál, rozpláče se. Z nevlastního otce má strach a nedokáže si představit, že se vrátí k němu domů. Dívce nabízíme, že jí zprostředkujeme spojení se sociální pracovnicí. S ní se nakonec domlouvá, že než se máma vrátí, zůstane v místním krizovém centru. Pak budou situaci společně řešit dál…


Linka bezpečí provozuje služby nejen pro děti, ale také pro rodiče a pedagogy. Jim nabízíme telefonickou krizovou pomoc, výchovné a rodinné poradenství.

Kdo se na nás může obrátit?

Rodiče, učitelé a všichni, kteří mají starost o děti a dospívající.

S čím pomáháme?

• s náročnými rodinnými situacemi

• s obtížemi při výchově

• se školními potížemi dětí

• s psychickými obtížemi u dětí

• s podezřením na týrání, zneužívání a zanedbávání dítěte

Kontakty:

840 111 234 (1,60 Kč/min. z O2, 4,80 Kč/min z T-mobile a 5,59 Kč/min z Vodafone)

606 021 021 (O2 operátor)

pondělí až čtvrtek: 13.00 –19.00 hod., pátek: 9.00–15.00 hod.

e-mail: pomoc@rodicovskalinka.cz

(odpověď do tří pracovních dnů)

www.rodicovskalinka.cz

Víte, jak můžete Lince bezpečí pomoci?

  • Pomoci můžete jednorázovým příspěvkem nebo pravidelnou pomocí na účet 3856680/0300
  • Jednorázovou DMS ve tvaru DMS LINKABEZECI na číslo 87 777
  • Roční DMS ROK LINKABEZPECI na číslo 87 777
  • (Cena jedné DMS je 30 Kč, Linka bezpečí obdrží 28,50 Kč. Při roční DMS je dárci částka 30 Kč automaticky odečtena každý měsíc)
  • Více na stránkách Klubu Linky v bezpečí - www.klublinkyvbezpeci.cz