Myšlenka o natočení dokumentu o lidech s epilepsií se v týmu Společnosti „E“ rodila delší čas. Impulzů, proč Společnost „E“ měla být iniciátorem vlastního dokumentu, bylo více, ale nejdůležitějším byli samotní lidé s epilepsií, kteří se stali hlavním hnacím motorem této idey.“ říká Petra Stehlíková, koordinátorka filmu Upadni a choď.

Práce na dokumentu se ujal pracovní tým v čele s režisérem Janem Hoškem, který o hlavním smyslu dokumentárního filmu promluvil takto: „O epilepsii      u nás vzniklo už několik cenných dokumentů, většinou se ale touto chorobou zabývají spíše z medicínského hlediska. My jsme si dali od začátku trochu jiný úkol. Chtěli jsme ukázat situaci lidí, kteří čelí něčemu, co často zásadně ovlivňuje jejich život i životy jejich blízkých. Každá zdravotní komplikace představuje určitou modelovou situaci: konfrontaci s problémem. A to je téma, které se nějakým způsobem týká každého z nás.

Dramaturgyně Zuzana Vojtíšková dodává: „V rámci natáčení nás zajímaly hlavně osudy lidí – jak protagonistů, tak blízkých příbuzných a přátel lidí s epilepsií. Přáli jsme si zdůraznit i to, že lidé s epilepsií mohou být velmi vzdělaní lidé úspěšní ve svém oboru. Je totiž úžasné, kolik lidí má sílu nevzdávat se a nezpanikařit ani v nejobtížnějších životních okamžicích. Podívejte se na dokument, přesvědčí vás o tom.“